TERAPIE METODOU RUŠ

Reference a ohlasy mých klientů.

Přečtěte si o vlastnich zkušenostech těch, kteří u mne absolvovali terapii metodou RUŠ. Zjistěte jak se cítí, co zažívají, co jim terapie metodou RUŠ vzala a co dala. Jaký pro ně měla význam.

Co se nejčastěji po terapii změní?

Někteří našli díky terapii svou vnitřní rovnováhu, získali vnitřní klid, udělali si v hlavě jasno, dívají se na svět a lidi okolo sebe jinýma očima, s větším pochopením. Jiní získali nový náboj do života, znovu v sobě objevili pocit svobody.

Po terapii věci začínají dávat smysl a přichází zdraví, člověk se může zbavit nemocí, a to i takových, které mají dle lékařů nálepku „nevyléčitelná“. To se pak dějí zázraky. Důležité je větší uvědomění a prožívání lásky k sobě a ke svým blízkým. Prostě život je krásný.

Marcela Szarowská (Parikrupová)

Markéta, 28 let, ....."Terapie RUŠ udělala můj život jednodušším..."

„Terapie RUŠ udělala můj život jednodušším, přímočařejším a mnohem veselejším. A pokud se opět objeví nějaká životní komplikace, se kterou sama nehnu? Nezaváhám a opět se s důvěrou obrátím na Marcelu a terapii RUŠ.

Markéta

Petr, 32 let, "Marcela je fakt profík..."

„Marcela je fakt profík…“

Rušku znám a používám už léta, ale Marcela je mě přesto posunula vpřed. Oceňuji přesně systematický postup a přátelskou atmosféru. Byl jsem překvapen, co všechno jsme zvládli za dvě hodiny. Vřele doporučuji.

Petr

Marcela, 48 let, ....."jako by se ze mě odvalil nějaký obrovský balvan..."

Vážená paní Szarowská, před nedávnem jsem u Vás absolvovala R.U.Š.ku (téma – vztah s manželem po 30 letech „v troskách“). Trochu jsem otálela se sdělením zpětné vazby, protože jsem čekala, až si to ve mě trošku „sedne“. První den po RUŠ byl velmi zvláštní. V prvních hodinách mě bolela hlava, což po tak dlouho trvajícím pláči není vůbec nic divného. Byla jsem jak mátoha, měla jsem pocit, že jsem úplně „prázdná“ – emočně, myšlenkově, opravdu jako bych byla v nějakém snu, jako bych to ani nebyla já…

Během následujících několika dní jsem měla pocit, jako by se do mojí „vylité nádoby“ vlilo něco zpátky, ale jen do dobré a pozitivní a současně jsem měla pocit, jako by se ze mě odvalil nějaký obrovský balvan. Taková nějaká lehkost a zjednodušení věcí, náhledů na problémové situace, které mě předtím „drtily“. Prostě jsem si při pocitu blížící se krize řekla – tak je tu zas nějaký problém? No a co!! :-), vždyť ho nějak vyřeším!

Prubířským kamenem byla pro mě dovolená na horách v minulém týdnu, kdy jsme byli s manželem celý týden samozřejmě na jednom pokoji (není kam „utéct“), dovolená také sama o sobě přináší konfliktní stavy (balení, spěch, cesta do zahraničí,…, takže jsem z toho měla trochu obavu). A nic! Všecko proběhlo fajn a v pohodě.

Manžel začal být navíc v poslední době taky nějak jiný, jako by se „polepšil“. Možná má jen momentálně nějaké lepší období, ale spíše věřím tomu, že ze mě na něj něco pozitivního vyzařuje.

Fakt dobrý!!! Děkuji!

Eva, 30 let, "Spousta lidi mi řeklo, že jsem najednou jiná..."

Metoda Ruš mi pomohla získat kontrolu nad svým životem a hlavně se vyrovnat s událostmi, které mi působily bolest. Díky rušce jsem nalezla vnitřní rovnováhu a opět začala věřit, že i já můžu být šťastná. I když terapie byla hodně náročná a plakala jsem moc, tak od okamžiku, kdy jsem otevřela oči a vyšla ven, jako bych se dívala na svět jinak. Spousta lidi mi řeklo, že jsem najednou jiná a já asi opravdu jsem. Pochopila jsem totiž, že bloky jsou jen v mé hlavě. Děkuji Vám J.

Andrea, 23 let, "Od terapie jsem v neuvěřitelném klidu a pohodě..."

Dobrý den, snad to není předčasné Vám psát již dnes, ale chci se s Vámi podělit o některé své postřehy než na ně zapomenu. Po terapii jsem dva dny skoro prospala a taky mě bolela hlava, což asi značí nějaký blok, ale už to přešlo. Možná to byla zkouška, protože vždy, když mě bolela hlava jsem byla ještě nevrlejší než obvykle, ale teď jsem jako mílius za každé situace, na nikoho se nevztekám a mamce se snažím neodsekávat i když ty dva dny to s ní bylo těžké, tak i tak jsem si všimla, že se na ni dívám jinak, jakoby s větším pochopením.

Od terapie jsem v neuvěřitelném klidu a pohodě, přítel mi složil několik desítek komplimentů. Ale nejvíce mě překvapilo, co jsem zaznamenala dneska. Koukala jsem se tak v koupelně na sebe do zrcadla a zdálo se mi, že mé oči a můj obličej jsou rozjasněnější, pak jsem si říkala, že se mi to jen zdá, když v tom do koupelny přišla má mamka a při prvním pohledu na mě se zarazila a řekla mi, že mám nějaké velké oči, že mám teda panenky a ptala se mě jak to? Tak jsem jí řekla: „To abych tě lépe viděla“ a usmála jsem se na ni.

Taky mi ukápla slzička dojetí a naděje, protože jsem si všimla, že na mých rukou po více jak 20 letech jsou hladká místa. Přála jsem si mít hladké ruce celý svůj život, takže se mi plní můj sen.

Tímto Vám neskutečně děkuji. Děkuji Vám mockrát a mějte se hezky!

Andrea

Adam, 31 let, "Dostal jsem nový náboj do života, cítím více chuti a sil..."

Od své první a jediné zkušenosti s metodou RUŠ nemám nutkání vybouchnout, když s něčím nesouhlasím (kdysi bych se musel hodně držet), ale řešim vše s klidnou hlavou a neberu si maličkosti osobně. Zbývá mi tím více energie na podstatnější věci. Dostal jsem nový náboj do života, cítím více chuti a sil pustit se do jakýchkoliv věcí. Jako by se odstranily nánosy, naučené sociální chování, které jsem si vytvářel od dětství až do dnešního dne. Tím se více poodhalilo, kdo vlastně uvnitř jsem, bez sociálních rolí, které každý v životě hraje. Jako by se člověk vrátil v čase do doby, kdy ještě neměl v hlavě spoustu „programů“ z okolí.

Cena jednoho sezení je velmi nízká v porovnání s tím, jakou to má opravdovou hodnotu. Utrácel jsem za hmotné věci, které mi do života nic nedaly kromě chvilkového uspokojení, které se rychle vytratí, avšak každého člověka uspokojí právě ty nehmotné záležitosti.

Co je však zásadní, že z toho netěžím pouze já, ale celé mé okolí a to ihned od prvních okamžiků po návštěvě. Nyní to je asi čtvrt roku, možná déle, co jsem na RUŠ byl.

Adam

Mirek, 36 let, "...změnil se můj pohled na svět a hodnoty "

Ještě donedávna jsem řešil problémy v manželství. Měl jsem pocit, že díky tomu, že úspěšně podnikám, změnil se můj pohled na svět a hodnoty natolik, že už si nemůžu s manželkou nikdy rozumět. Odchodem bych rozbil rodinu a tím, že zůstanu, popřel sám sebe… S tím, že nemám co ztratit, jsem se obrátil na Marcelu.

Po prvním sezení nejen, že zmíněný problém „prostě zmizel“, ale můj život nabral úplně jiné obrátky. Kdo by to řekl, že blokace z útlého dětství můžou s člověkem takhle mávat… Ale už je to pryč. Po druhé schůzce jsem svobodný člověk, s naprostým klidem a bez výčitek si dělám, co chci. Díky Marcelko, jste fakt profík!

Mirek.

žena, 35 let, "... jsem se dokázala během velmi krátké doby znovu postavit na nohy."

Občas se nám v životě stane, že se ocitneme v situaci, ze které se ani s vypětím všech sil nedokážeme sami dostat. Tehdy přicházejí na pomoc lidé, kteří právě díky svým vědomostem a znalostem a myslím si, že i životnímu poslání, jsou schopni a ochotni podat nám pomocnou ruku. I já jsem se ocitla náhle a nečekaně v situaci, která mě doslova ze dne na den stála veškerou energii.

Jedině díky ochotě paní Parikrupové a metodě RUŠ, jsem se dokázala během velmi krátké doby znovu postavit na nohy a dát si život do pořádku.

žena, 38 let, "Opravdu ten vnitřní klid jde ze mně ven v krásné a pohodové náladě..."

Dobrý den paní Marcelo,
tak se po týdenním zažití po RUŠCE ozývám:-) Hned ten den po terapii jsem se cítila hodně unavená, ale absolutně klidná, svobodnější a spokojenější. Ten pocit stále přetrvává a jelikož jsem ještě stále v lázních, tak i úplně cizí lidé mi říkají, že jsem den ode dne větší sluníčko:-) Což je pro mě asi ta nejpříjemnější reakce okolí, kterou si přeji. Opravdu ten vnitřní klid jde ze mně ven v krásné a pohodové náladě.

Po zdravotní stránce jsem zatím žádnou větší změnu nezaznamenala. I když pozoruji, že léčení v lázních má mnohem větší a rychlejší kladný účinek než v předchozích letech, jak kdyby tělo reagovalo a přijímalo léčbu mnohem lépe a s nadšením:-) Určitě uvažuji o kurzu někdy během příštího roku, protože bych chtěla o RUŠCE vědět ještě víc. Nejedete Vy osobně v příštím roce jako pomocný terapeut na kurz? Ráda bych se zúčastnila při vaší asistenci:-) Cítila bych se tam určitě pohodověji. Zatím se tedy mějte moc pěkně a ještě jednou děkuji za krásný start do tajů RUŠKY u Vás, velice ráda jsem Vás poznala.

Mějte se paní Marcelo moc krásně, přeji Vám hodně pohody a radosti z toho, že jste právě Vy ta, která vrací pocit klidu, míru a štěstí lidem, kteří ho během svého života někde ztratili a touží ho mít ve své přítomnosti i budoucnosti zpět. Vaše práce má opravdu smysl, a tak držím palečky i ostatním, kteří se pro RUŠ terapii rozhodnou,protože to podle mých zkušeností je správná cesta. A za můj nově nalezený vnitřní klid Vám ještě jednou moc děkuji.

žena, 40 let, "Jde o alternativní metodu bez prášků..."

Milá Marcelko a milé ženy!
Dostala jsem se dnes k děkovnému napsání této zprávy. Důvodem, který mne vedl vyhledat metodu RUŠ, byl porod mé dcery. Po porodu mne pohltila panika z toho, že se nebudu moci umět postarat o své dítě, špatně jsem spala, napadaly mne divoké myšlenky spojené s péčí o malou. Pomocnou rukou byla má rodina a přátelé, kteří mne přivedli k paní Parikrupové. Díky její ochotě a trpělivosti mi bylo pomoženo. Jde o alternativní metodu bez prášků, což bylo velmi pozitivní.

Pokud potřebujete ochránit svou citlivou a bolavou dušičku, nebojte se paní Marcelu kontaktovat a podělit se o své bolístky a věřte! Ženy, nemusíte být na starosti samy a nebojte se ptát, stojí za to být v pohodě a zase s úsměvem na rtu. Chraňte se a nechte se ošetřovat někým, komu nejsou vaše bolístky lhostejné!!

žena, 35 let, "Onemocněla jsem rakovinou kůže...lékaři jsou ohromeni..."

Touto cestou chci poděkovat Marceli, za terapii, která mi pomohla uzdravit tělo i duši. Smějící se konec roku 2013 byl pro mne krutý. Onemocněla jsem rakovinou kůže. Následovala složitá operace a s tím spojená i další nepříjemná léčba a hlavně komplikace. Moje mysl a duše i tělo bylo rozbité na tisíc kousku. Musela jsem dělat spoustu rozhodnutí a stres, který byl uvnitř v celém mém těle, a hlavně v hlavě nepopsatelná zoufalost a zmatek mě vedlo k tomu, že jsem potřebovala reset hlavy a srovnat všechny myšlenky do šuplíku a zavřít. Potřebovala jsem vyrušit všechny ty negativní myšlenky a otázky a zoufalé odpovědi.

Volala jsem o pomoc, ale nikdo mě neslyšel až Marcela, která naslouchá, uklízela, třídila, srovnávala a tím pomáhala. Z terapie mám ohromný zážitek. Nejen že mi pomohla v rozhodování, které jsem musela udělat, pomohla mi hlavně odpustit a pochopit a uklidnit a tím i uzdravit moji duši ale i tělo.

Jsem po operaci a lékaři mě připravovali na další, ale kvůli pořádku, který ve mě metoda RUŠ udělala jsem se rozhodla nepodstoupit další operaci a nechat mé tělo uzdravit v klidu.

A teď 4 měsíce od první operace všude říkám nahlas a zřetelně že to bylo mé nejlepší rozhodnutí, že jsem nešla na operaci, že jsou i jiné metody, které mě dovedou uzdravit a tím metoda RUŠ bez pochyby je! Chodím už do práce a cítím se výborně a dokonce i lékaři jsou ohromeni tím jak jsem se najednou zázrakem začala uzdravovat.

Marci, děkuji moc za tvůj čas, který si mi věnovala při naších terapii a přeji nám všem ať i nadále můžeš metodou RUŠ pomáhat a léčit naše rozbité těla duše i srdce.

žena, 30 let, "...nic z předchozích nepříjemných pocitů se nevrátilo"

Terapii RUŠ jsem poznala díky své kamarádce, která si 2 návštěvami vyřešila své vleklé zdravotní problémy – vše bylo jen v psychice. Možná jsem na svou první terapii v roce 2013 šla i ze zvědavosti, ale rozhodně jsem se chtěla zbavit a vyřešit svoje vnímání rodiny. Jelikož jsem spoustu let bydlela pryč od rodiny a najednou jsem se vrátila, měla jsem pocit, jako bych byla zpátky ve středoškolských letech, zpátky se objevily pocity, které mi začaly vadit a já jsem měla pocit, že si přestávám některých členů rodiny vážit.

První terapie RUŠ byla neuvěřitelná v tom, že jsem si uvědomila spoustu souvislostí a sama jsem si dokázala pod vedením paní Marcely vyvodit závěr. Dnes je to rok od první terapie a nic z předchozích nepříjemných pocitů se nevrátilo a můj vztah s rodinou je postaven na obrovské lásce, obdivu a respektu. Věta od rodičů: „jsi starší, tak se o bratra starej“ mě ovlivnila tak, že jsem si ho málem přestala v dospělosti jako člověka vážit, přitom ho stále jako svého bratra miluji.

Loni jsem prožila osobní nepříjemnou situaci spojenou se zdravotním stavem, půl roku jsem se snažila se s tím vyrovnat sama, ale počátkem tohoto roku jsem se znovu objednala. Druhá terapie byla mnohem náročnější, rodinné vztahy byly téměř v pořádku, ale najednou jsem už řešila konkrétní situace, které jsem jako dítě prožila a měly dopad na mé dnešní pocity. S manželem plánujeme rodinu už delší dobu a já jsem si tak uvědomila, že ta brzda byla hlavně na mé straně.

Je úžasné, jak se člověk uvolní a najednou nic co vám před tím vadilo, tak vám nevadí, prostě to neřešíte negativním pocitem. Mohla bych toho napsat ještě hodně, protože i se spoustou přátel jsem tuto terapii řešila a ten, kdo se rozhodl metodu RUŠ absolvovat, tak měl vždy neuvěřitelný výsledek. Snažím se dál na sobě pracovat, uvědomila jsem si, jak jsou naše mentální návyky z dětství silné a často bohužel škodlivé i přes to, že jsem si vždy myslela, že jsem měla bezproblémové dětství. Jsem nadšená z toho, že existuje tak efektní metoda, která funguje okamžitě, pokud jsem tomu otevřená.

Budu se zase těšit a ať se vám daří!

žena, 22 let, "vedu kvalitnější a pohodovější život..."

Dobrý večer, chci Vám popřát veselé Vánoce a v novém roce spoustu zdraví a radostných dní! Děkuji Vám moc za terapii, myslím si, že mi dost změnila život, ale také si myslím, že se k Vám ještě dostavím, já jsem se ke všemu za ty čtyři hodiny ani nedostala! Což nechápu, ale je to tak. Sama si ještě pomoct nedovedu.

Každopádně vedu kvalitnější a pohodovější život díky Vám.

Děkuji!

žena, 23 let, "cítím v sobě klid a mír ..."

Přeji dobrý den a děkuji Vám za odkaz.

Zrovna ke mě Síla záměru připlula i poštou:). Už se těším, až si v ní budu číst místo učení se na příjímačky…Co jsem od Vás odjela, tak v sobě cítím klid a mír a to je móóóc příjemné:). Nějak se mi ulevilo...potkala jsem se s mamkou a ani při řízení auta jsme se nepohádaly, což považuji za velký úspěch:)! Pokud mě něco naštve, tak to brzy pomine…Zapsala jsem se do kurzu muzikoterapie, tak uvidíme, kudy mé kroky povedou dál.

žena, 28 let, "Už necítím žádnou zášť..."

Dobrý den,
paní Parikrupová ozývám se se zpožděním. Byla jsem u Vás na RUŠce v lednu. Neměla jsem nějaké výrazné zdravotní potíže, nějakou výraznou změnu jsem úplně nepocítila, každopádně se hodně pročistily vztahy v rodině, kdy jsem začala na lidi kolem mne nahlížet trochu jinak a to mi rozhodně pomohlo. Už necítím žádnou zášť, pocit, že musím někoho měnit nebo že by mi něco v rodině vadilo.

Doporučila jsem k Vám kamarádku a jeji mámu a tam byl teda opravdu obrovský posun.

žena, 37 let, "Co se týče strachu, tak ten jako bych nikdy nepoznala..."

Dobrý den paní Parikrupová,

musím se omluvit za to, že jsem se tak dlouho neozvala. Hned jak jsem přišla od Vás, tak jsem si začala všímat jak mě bude okolí vnímat. Přiznám se, že dcera se fakt začala chovat jinak, i manžel. Byla jsem taková natěšená. Co se týče moji práce, začínám mít pochybnosti o tom, že to vlastně nechci dělat. Tak zkouším hledat něco jiného, ale pořád se mi nikdo neozývá, tak jsem z toho nesvá. Nevím co si mám o tom myslet, jestli hledat opravdu něco jiného nebo né.

Co se týče strachu, tak ten jako bych nikdy nepoznala, ale přesto ve mě něco zůstalo a to bych chtěla ještě odbourat. Mám další věci co mi dost vadí. Nevím co by bylo lepší, jestli kurz nebo terapie. Moc Vám děkuji za pomoc, jsem ráda že jsem Vás mohla poznat.

Hezký den

žena, 40 let, "...až ted vím, co je přítomný okamžik."

Dobrý večer Marcelko, snad vás tak mohu oslovovat. Přijde mi to vhodné od té doby, co jste mi pomohla. Vaši terapii bych ze srdce přála všem, kteří chtějí opravdu žít krásný život a nejenom pořád předstírat, že je krásný. Všechno je úžasné… barvy, vůně, lidé, zvířata a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Přečetla jsem spoustu knih o pozitivním myšlení, atd., ale až ted vím, co je přítomný okamžik. Děkuju, děkuju ze srdce.

muž, 47 let, "...když zjištění oficiální medicíny dávala mizernou prognózu."

My jsme se s Marcelkou znali dříve, než jsem využil možnosti metody RUŠ. Popravdě – zdráhal jsem se. Sice mi pravidelně vykládala o tom, jak se skvěle cítí a jak zase dál postoupila, ale také – byla to kamarádka, že… a znáte to. Nevím proč, ale člověk se se svými niternými problémy raději obrací k cizím, anonymním, ale tím také neprověřeným osobám. Snad abychom náhodou na sebe něco neprozradili??? A taky jsem si vůbec neuměl představit, co to vůbec ta metoda RUŠ vlastně je! Časem jsem pochopil, že tento pohled na věc je hloupý a omezený a že mi vůbec nepomáhá.

A tak jsem se jednou, když už jsem se cítil dost mizerně a měl problém s dalším směřováním, rozhodl a požádal o sezení. Měl jsem problém soustředit se, myšlenky těkaly a pomalu mně opouštěla motivace. K tomu obava o zdravotní stav, když zjištění oficiální medicíny dávala mizernou prognózu. Našli jsme si oba čas – pro mě tehdy dost nepředstavitelné celé dopoledne (ó jak bláhový jsem býval).

A pak už to bylo vše v režii Marcelky. Netušil jsem co všechno vytáhneme z mého podvědomí, ale stalo se a já se to naučil přijmout. Nikdy bych neřekl, že je to možné. Že na vás mohou působit situace a způsob jejich prožití, staré i více, než 40 či 45 let. Staré křivdy či nedorozumění. A to vše může působit jako mlýnský kámen, který nás táhne pod tu pověstnou hladinu, kde už se dýchat nedá. Každopádně po 4 hodinách sezení jsem byl unaven, jak po šichtě na šachtě. Vyspal jsem se a v následujících dnech jsem cítil, jak se mi má aktivita postupně vrací. Mohu vám tento způsob psychické hygieny doporučit.

muž, 44 let, "...pociťuji obrovskou úlevu. Nestresuji se, cítím se svobodný..."

Všechno se mi změnilo.

Dobrý den přeji paní Marcelko. Je to měsíc, co jsem byl u Vás na terapii RUŠ. Od té doby se mi změnil život. Během týdne po terapii jsem se začal cítit úplně jinak. Vrátil jsem se pocitově do doby před dvaceti lety, všechno ze mně spadlo, vnímám svět úplně jinak, z jiného úhlu.

Jako by se ty negativní události v posledních patnácti letech vůbec nestaly… pociťuji obrovskou úlevu. Nestresuji se, cítím se svobodný, volný, klidný, všechno řeším s lehkostí, K lidem cítím větší upřímnou lásku a pochopení. Na světě je strašně krásně. Přeji všem kteří čtou Vaše stránky, aby začali žít šťastný a spokojený život, plný lásky a radosti. Děkuji.

žena, 50 let, "...nebyla jsem schopna mluvit před lidmi."

S mým problémem jsem se trápila skoro celý život, nebyla jsem schopna mluvit před lidmi i když to byli známí a rodina. I jediná věta mi dělala potíže, jak psychické, tak fyzické. Necítila jsem se dobře ve společnosti většího počtu lidí i když jsem nic nemusela říkat. Velmi mě to omezovalo, jak v osobním, tak pracovním životě a obviňovala jsem se, že jsem nemožná a neschopná. Před nedávnem jsem byla požádána, abych se připravila promluvit asi před 30 lidmi – pro mě neuskutečnitelný úkol.

Při vystoupení před tolika lidmi jsem necítila žádnou úzkost, tíhu na hrudi, bušení srdce a pocit že se dusím. Dokonce jsem si to užívala a byla pyšná s jakou lehkostí vše zvládám. Neuvěřitelné, ale skutečné! Doporučuji všem, kdo má jakékoli trable, aby tuto metodu vyzkoušel. Děkuji Marci za vše a přeji hodně „uzdravených lidiček“ a ještě jednou velké a srdečné děkuji.

muž, 39 let, "Spadl ze mě šutr, co mě tížil roky..."

Dobrý den. Zdravím Vás a DĚ-KU-JI. Skutečně ta příčina byla v mojí hlavě v mojí psychice. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Spadl ze mě šutr, co mě tížil roky a zmizel i můj chronický kašel, kterého jsem se nemohl zbavit šest let, ani za pomocí léků. Problém byl v mé hlavě, ted už to vím 🙂 Jsem psychicky i fyzicky úplně v pohodě a fit. Moc Vám děkuji.

Kam dále?

O terapii metodou RUŠ – dozvíte se, co to je metoda RUŠ a jak funguje. Co můžete získat a co ztratit. Jak terapie probíhá a proč si vybrat zrovna metodu RUŠ. Přečtěte si, co přinesla metoda RUŠ osobně mně jako terapeutce. Můžete také shlédnout pořad v české televizi v pořadu ČT Dobré ráno, kde jsem byla pozvaná, abych pohovořila o terapii metodou RUŠ.

NOVINKY EMAILEM

 

Zásady ochrany osobních údajů.